Zinok - Zinc Capsules

Balenie: 60 kapsúl
With shipment Slovenská pošta for 4,00 €
Predajná cena20,50 €
Popis

Zinok sa opodstatnene nazýva prvkom zdravia a krásy. Tento mikroelement hrá dôležitú úlohu v mnohých procesoch odohrávajúcich sa v ľudskom tele. Pomáha udržiavať zdravú kožu, vlasy a nechty. Podporuje funkcie mozgu a pohlavných hormónov. Nie je teda prekvapivé, že ak telu tento prvok chýba, začne „štrajkovať“. Výživový doplnok TIENS Zinok pomáha udržiavať jeho zdravú hladinu.

POPIS

Zinok je jedným z mikroelementov nevyhnutných pre správne fungovanie tela. Je potrebný pre aktivitu viac ako 200 rôznych enzýmov vrátane tých, ktoré sa podieľajú na syntéze bielkovín, DNA a RNA. Je zodpovedný za správne delenie buniek. Z tohto dôvodu je mimoriadne dôležitý pri vývoji plodu (pomáha predchádzať napríklad poruchám nervovej trubice). Ďalšou dôležitou funkciou zinku je udržiavanie správnej hladiny vitamínu A, nevyhnutného pre zdravý zrak, v krvnej plazme.  

Tento stopový prvok zabezpečuje správnu funkciu kože a slizníc, preto zohráva kľúčovú úlohu v udržiavaní zdravého vzhľadu. Ľahko rozpoznateľným signálom jeho nedostatku, ktorý vysiela telo, môžu byť nedokonalosti pleti a nechtov, ktoré strácajú lesk a stávajú sa krehkými. Zinok je nevyhnutný pre mnoho hormónov, napríklad pre rastové hormóny alebo gonadotrofíny — hormóny zodpovedné za zdravý vývoj genitálií (obzvlášť u chlapcov). Zinok taktiež prispieva k udržiavaniu normálnej hladiny testosterónu v krvi a ku zdravej plodnosti a rozmnožovaniu.

Zinok sa do tela dostáva predovšetkým v strave. Najväčšie množstvo tohto prvku sa vyskytuje v teľacej, bravčovej a kuracej pečeni, morských plodoch (napr. v ustriciach, kraboch), strukovinách, celozrnnom chlebe, tekvicových semiačkach, orieškoch, vajciach, čerstvých syroch, mäse (najmä červenom) a krúpach. Nedostatok zinku hrozí najmä osobám na nízkokalorickej diéte, vegetariánom, tým, ktorí konzumujú veľa sladkostí, tehotným ženám, starším ľuďom a deťom.

V prípade nedostatku zinku je popri vyvážanej strave potrebné aj jeho dopĺňanie formou výživových doplnkov. TIENS Zinok pomáha udržiavať správnu hladinu zinku v tele.

ZLOŽKY

Nová generácia TIENS Zinku prináša tento esenciálny prvok v chelátovej forme – ako diglycinát zinočnatý. Diglycinát zinočnatý je chemický názov organického zinku v chelátovej väzbe, naviazaného na dve molekuly aminokyseliny, v tomto prípade glycínu.

Mnohé štúdie potvrdili, že niektoré minerály – vrátane zinku – sú v chelátovej forme lepšie vstrebateľné ako v anorganickej podobe alebo v podobe organických solí. Diglycinát zinočnatý má napríklad o 40 až 50 % vyššiu vstrebateľnosť a biodostupnosť ako glukonát zinočnatý.

Lepšiu vstrebateľnosť zabezpečujú aminokyselinové ligandy, ktoré napomáhajú k efektívnejšiemu prechodu zinku cez membrány. Aminokyselinové ligandy pomáhajú udržiavať rozpustnosť zinku v tráviacom trakte, kde sa potom môže vstrebať vďaka aminokyselinovým transportérom.

Glukóza a proteínový prášok z kuracích vajec naviac vykazujú najvyššiu biologickú hodnotu –obsahujú veľké množstvo esenciálnych aminokyselín, teda tých, ktoré telu musíme dodávať v potrave a preto sa považujú za hodnotnejšie ako iné typy proteínov.

ÚČINKY

Zinok zastúpený v tomto produkte:

  • prispieva k udržiavaniu zdravej pleti, vlasov a nechtov,
  • pozitívne pôsobí na vzhľad pokožky (pomáha bojovať proti akné a nadmernej tvorbe kožného mazu, urýchľuje hojenie rán, prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom, ktorý urýchľuje starnutie),
  • podporuje imunitný systém tela,
  • prispieva k udržaniu zdravého zraku,
  • prispieva k normálnym kognitívnym funkciám, čím môže prispievať k udržiavaniu normálnej pamäti a vnímania,
  • prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom,
  • prispeva k normálnej plodnosti a reprodukcii.

ODPORÚČANÉ DÁVKOVANIE

Užívajte 2-4  kapsuly denne, najlepšie počas jedla alebo po ňom.

POZNÁMKA

Na telo má vplyv aj príliš nízka aj nadbytočná hladina zinku. Týmto mikroelementom sa dá ľahko predávkovať, obzvlášť ak je prijímaný aj v každodennej strave. Pred začatím užívania tohto produktu sa odporúča otestovať hladinu zinku a užívanie konzultovať s lekárom. Dlhodobé a neopodstatnené užívanie zinku vo veľkej dávke môže spôsobiť nevoľnosti, bolesti žalúdka, stratu apetítu, bolesti hlavy a viesť k mnohým chorobám.